Zespół Tańca Ludowego ,,Alicja”

Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Alicja”  działa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skórcu.  Powstał w 2002 roku w Gimnazjum w Skórcu z inicjatywy Wójta Gminy Skórzec oraz Caritas przy kościele pod wezwaniem Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Skórcu.
Opiekunem zespołu „Alicja” jest pani Hanna Chądzyńska. To dzięki jej pracowitości i uporowi przez osiemnaście lat działalności skompletowano dla całego zespołu  stroje: podlaskie, kurpiowskie, śląskie i góralskie. Młodzież z  Gminy Skórzec w swoim repertuarze kultywuje autentyczne tańce ludowe  i piosenki z Podlasia i innych regionów Polski oraz tańce narodowe. Troskliwie pielęgnują to co polskie, by nasze tradycje nie uległy zapomnieniu. Głównym orędownikiem i sponsorem tańca ludowego jest ksiądz Stanisław Chryc, który w 2003 roku otrzymał Nagrodę Starosty Powiatu za działalność społeczną i kulturalną. Pierwszy nagrodzony  występ „Alicji” miał miejsce w sierpniu 2003 roku w miasteczku Sumpark w Republice Czeskiej. Młodzież po raz pierwszy za granicą tańczyła poloneza, mazura, kujawiaka i oberka. Poza koncertami wyjazdowymi, co roku zespół uświetnia wszystkie imprezy kulturalne regionu: Gminne Święto Ludowe, wigilie środowiskowe, imprezy w Reymontówce.

Sukcesy:

• Od 2004 r.  zespół bierze udział w Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Borkach Wyrkach, coroczne zdobywa nagrody.
  • Wyróżnienie w Przeglądzie Zespołów Tanecznych w  Częstochowie w 2005 r.