IV Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury

W dniach 23-25 września odbył się IV Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury. Konferencja była poświęcona animacji kultury w kontekście wyzwań przyszłości. Odbyły się spotkania i warsztaty wspierające poszerzenie wiedzy, poznanie narzędzi i możliwych działań w obszarze zarządzania instytucją kultury i wdrażania ekopomysłów i ekorozwiązań w instytucji. Uczestnicy Konwentu wzięli udział w wyjazdowych ścieżkach tematycznych, będących okazją do odwiedzenia wyjątkowych i charakterystycznych dla regionu miejsc. Do Skórca przyjechali animatorzy kultury z Warszawy, Radomia, Wołomina, Piaseczna i z mniejszych miejscowości. Gości przywitał Wójt Jerzy Długosz, który również uczestniczył w Konwencie. Animatorzy, którzy odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Skórcu byli pod wrażeniem pracy i efektów WTZ. Zwiedzili Sanktuarium Krzyża Świętego i ogrody klasztorne. Zapoznali się z działalnością Gminnego Ośrodka Kultury. Klub SUPERSZEŚĆDZIESIĄTEK przygotował dla gości występ wokalny. Ostatnim punktem wizyty było odwiedzenie siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, poznania animatorów z całego województwa i przebiegło w świetnej ciepłej atmosferze.